所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | MSOP |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Series | LM3410 |
| Factory Pack Quantity | 3500 |
| Number of Outputs | 1 |
| Type - Secondary | High Brightness LED (HBLED), OLED, White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 3,500 |
| Supplier Device Package | 8-MSOP-EP |
| Voltage - Output | 3 V ~ 24 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Automotive, Backlight, Flash/Torch |
| Frequency | 1.2MHz ~ 2MHz |
| Topology | PWM, SEPIC, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | MSOP-PowerPAD (DGN) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 525 |
| Functional Diagram | |
| Comments | 1.6MHz Fixed Fsw Option Available (LM3410X) |
| Type | Inductive |
| Vout | 24 |
| Package Group | MSOP-PowerPAD SOT-23 WSON |
| Input Voltage | DC/DC |
| Reference Design | |
| Vref | 0.2 |
| Dimming Method | PWM |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Iout | 1.5 |
| Datasheet | SNVS541G |
| Special Features | Enable/Shutdown Soft Start Thermal Shutdown |
| Power Factor Correction | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Iq | 3.4 |
| Vin | 5.5 |
| Regulated Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| Height | 0.86 mm |
| Length | 3 mm |
咨询QQ
热线电话