所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Operating Supply Voltage | 6 to 42 V |
| Number of Segments | 1 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 6 V to 42 V |
| Maximum Supply Current | 0.9 mA |
| Output Current | 1 A |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-8 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | LM3404 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Life | New At Mouser |
| Typical Operating Supply Voltage | 9|12|15|18|24 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Output Voltage | 0.2 to 40 |
| PCB | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 5(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 42 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 6 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output | 40V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 6 V ~ 42 V |
| Type - Primary | Automotive, General Purpose |
| Frequency | 1MHz |
| Topology | PWM, Step-Down (Buck) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | LM3404MAX/NOPBCT |
| Package Type | SOIC N |
| Operating Temperature (Max) | 125C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 9/12/15/18/24 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 6 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 42 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 1000 |
| Functional Diagram | fbd_snvs465f.gif |
| Comments | Controlled-ON Time (hysteretic) |
| Type | Inductive |
| Vout | 40 |
| Package Group | SO PowerPAD SOIC |
| Reference Design | Y |
| Vref | 0.2 |
| Dimming Method | PWM |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Iout | 1 |
| Datasheet | SNVS465F |
| Special Features | Adjustable Switch Frequency Enable/Shutdown Thermal Shutdown Integrated Switch |
| Power Factor Correction | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Iq | 0.625 |
| Vin | 42 |
| Regulated Outputs | 1 |
| Brand | Texas Instruments |
| Output Type | Constant Current |
| Height | 1.45 mm |
| Supply Current - Max | 0.9 mA |
| Length | 4.9 mm |
| Operating Frequency | 10 kHz to 1 MHz |
咨询QQ
热线电话