所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | LLP EP |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Number of Outputs | 4 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | 14-WSON (4x3) |
| Voltage - Output | 2.5 V ~ 3.9 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, General Purpose |
| Frequency | 525kHz ~ 975kHz |
| Other Names | LM27951SDTR |
| Topology | PWM, Switched Capacitor (Charge Pump) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Series | LM27951 |
| No. of Outputs | :4 |
| Output Current | :30mA |
| Output Voltage | :3.9V |
| Driver Case Style | :LLP |
| Input Voltage Min | :2.8V |
| Input Voltage Max | :5.5V |
| Dimming Control Type | :PWM |
| Switching Frequency | :750kHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :27951 |
| Device Type | :LED |
| Efficiency | :85% |
| Input Voltage | :2.8V to 5.5V |
| LED Driver Application | :Display Backlighting, Lighting |
| No. of Pins | :14 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000104 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | NRND |
| Replaced By | LM27951SD/NOPB |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | WSON (NHK) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snvs416b.gif |
| Type | Capacitive |
| Peak Efficiency | 85 |
| Vout | 7.05 |
| Package Group | WSON |
| Reference Design | |
| Duty Cycle | |
| Datasheet | SNVS416B |
| LED | 4 |
| Special Features | Direct PWM Dimming |
| LED Current Per Channel | 30 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Vin | 5.5 |
| Channels | 4 |
| Shutdown Current | 0.1 |
咨询QQ
热线电话