所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Operating Frequency | 325 kHz to 675 kHz |
| Maximum Supply Current | 8.2 mA |
| Output Current | 80 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | uSMD-14 |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Life | New At Mouser |
| Series | LM2794 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | BGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Package Height | 0.41(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 14 |
| Number of Segments | 4 |
| Package Width | 2.15(Max) |
| Supplier Package | DSBGA |
| Package Length | 2.45(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 14 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of Outputs | 4 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 250 |
| Supplier Device Package | 14-DSBGA |
| Voltage - Output | 3.8V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Frequency | 325kHz ~ 675kHz |
| Topology | PWM, Switched Capacitor (Charge Pump) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | LM2794TL/NOPBDKR |
| Dimensions | 2.4 x 2.1 x 0.36mm |
| Height | 0.36mm |
| Length | 2.4mm |
| Matching | ±0.5% |
| Package Type | μSMD |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 2.1mm |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -30 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YPA) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 675 |
| Functional Diagram | fbd_snvs168l.gif |
| Type | Capacitive |
| Peak Efficiency | 80 |
| Vout | 7.05 |
| Package Group | DSBGA |
| Estimated Package Size (WxL) | |
| Reference Design | |
| Duty Cycle | |
| Operating Temperature Range | -30 to 85 |
| Datasheet | SNVS168L |
| LED | 4 |
| Special Features | Analog/PWM Mixed Dimming |
| LED Current Per Channel | 20 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Vin | 5.5 |
| Channels | 4 |
| Shutdown Current | 2.3 |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 3.8V |
| 类型 - 初级 | Backlight |
| 操作温度 | -30°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 14-WFBGA, DSBGA |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 325kHz ~ 675kHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | White LED |
| 输出数 | 4 |
| Development Kit | LM2794EVAL |
| Brand | Texas Instruments |
| Output Type | Constant Current |
| Supply Current - Max | 8.2 mA |
咨询QQ
热线电话