所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Management IC Development Tools |
| RoHS | No |
| Product | Evaluation Boards |
| Type | Charge Pumps |
| Tool Is For Evaluation Of | LM2794 |
| Input Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Output Voltage | 4 V |
| Description/Function | Current Regulated Switched Capacitor LED Supply with Analog and PWM Brightness Control |
| Dimensions | 2 in x 1.5 in |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Current | 80 mA |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | New At Mouser |
| Current - Output / Channel | 80mA |
| Features | Charge Pump |
| Utilized IC / Part | LM2794 |
| Voltage - Output | 4V |
| Supplied Contents | Board |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Outputs and Type | 4, Non-Isolated |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话