所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Typical Slew Rate | 13@±15V V/us |
| Maximum Supply Current | 6.5@±15V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.0002@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 16@±15V nV/rtHz |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.01@±15V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 100 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | Wideband Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 6.4 |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Bias Current | 0.0002@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 6.5@±15V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 4 |
| Typical Voltage Gain | 100 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 9.2 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.0001@±15V |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@±15V |
| Package Height | 3.4 |
| Minimum PSRR | 70 |
| Typical Slew Rate | 13@±15V |
| Technology | BiFET |
| Lead Shape | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 3.6mA |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Slew Rate | 13 V/µs |
| Current - Input Bias | 50pA |
| Voltage - Input Offset | 5mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Other Names | LF353NFS |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supply Current | 6.5 mA |
| Part # Aliases | LF353N_NL |
| Operating Supply Voltage | +/- 18 V |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Unit Weight | 0.030018 oz |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Input Bias Current - Max | 200 pA |
| Shutdown | No Shutdown |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | LF353 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 10 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | PDIP |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Bias Current | 0.2 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Voltage Gain in dB | 100 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| Supply Type | Dual |
| Operating Supply Current | 6.5 mA |
| Ib - Input Bias Current | 200 pA |
| Width | 6.4 mm |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Product | Operational Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| SR - Slew Rate | 13 V/us |
| en - Input Voltage Noise Density | 16 nV/sqrt Hz |
| Length | 9.2 mm |
| In - Input Noise Current Density | 0.01 pA/sqrt Hz |
| Voltage Gain dB | 100 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 10 mV |
| Height | 3.4 mm |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
咨询QQ
热线电话