所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220FP |
| Polarity | Negative |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | -15 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A V |
| Load Regulation | 300 mV |
| Maximum Quiescent Current | 3 mA |
| Operating Temperature | 0 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 500 mA |
| Input Voltage MAX | - 23 V |
| Line Regulation | 300 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A |
| Package Width | 4.6(Max) |
| PCB | 3 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-220FP |
| Standard Package Name | TO-220F |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.4(Max) |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Quiescent Current | 3 |
| Package Height | 16.4(Max) |
| Output Voltage | -15 |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | -35 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 2000 |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 1A |
| Current - Output | 1.5A |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.4 x 4.6 x 9.3mm |
| Height | 9.3mm |
| Length | 10.4mm |
| Package Type | TO-220FP |
| Quiescent Current | 3mA |
| Width | 4.6mm |
| Input Voltage MIN | - 23 V |
| Operating Temp Range | 0C to 150C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Negative |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | -35 V |
| Quiescent Current (Max) | 3 mA |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 1.1@1A |
| Input Voltage | -35 V |
| Input Voltage Min | :-35V |
| Input Voltage Max | :-23V |
| Output Voltage Nom. | :-15V |
| Dropout Voltage Vdo | :1.1V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :7915 |
| Device Marking | :L7915CP |
| IC Generic Number | :7915 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +150°C |
| Operating Voltage Tolerance + | :4% |
| Output Current Max | :1.5A |
| Primary Input Voltage | :-23V |
| Supply Voltage Max | :-30V |
| Supply Voltage Min | :-18.5V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.00138 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | TO220ISO |
| Output current | 1.5A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 2.51 g |
| Output voltage | -15V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话