所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 3000 |
| Packaging | Tube |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 50 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Output | -15V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 1A |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Negative |
| Number of Outputs | 1 |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Line Regulation | 300 mV |
| Output Current | 1.5 A |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Mounting Style | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage MAX | - 35 V |
| Load Regulation | 300 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Output Voltage | - 15 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | - 17.5 V |
| Case | TO220 |
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 2.69 g |
| Output voltage | -15V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Radiator thickness | 1.23...1.32mm |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Series | L7915AC |
| Brand | STMicroelectronics |
| Height | 15.75 mm |
| Length | 10.4 mm |
咨询QQ
热线电话