所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3D2PAK |
| Polarity | Negative |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | -12 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A V |
| Load Regulation | 240 mV |
| Maximum Quiescent Current | 3 mA |
| Operating Temperature | 0 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Voltage - Output | -12V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 1A |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-1215-1 |
| Dimensions | 10.4 x 9.35 x 4.6mm |
| Height | 4.6mm |
| Length | 10.4mm |
| Line Regulation | 240 mV |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | D2PAK |
| Pin Count | 3 |
| Quiescent Current | 3mA |
| Width | 9.35mm |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 1.5 A |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | - 35 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | - 14.5 V |
| Operating Temp Range | 0C to 150C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Negative |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | -35 V |
| Quiescent Current (Max) | 3 mA |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 1.1@1A |
| Input Voltage | -35 V |
| Input Voltage Min | :-35V |
| Input Voltage Max | :-19V |
| Output Voltage Nom. | :-12V |
| Dropout Voltage Vdo | :1.1V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-263 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Output Current Max | :1.5A |
| Output Voltage Max | :-12.5V |
| Output Voltage Min | :-11.5V |
| Primary Input Voltage | :-19V |
| Supply Voltage Max | :-27V |
| Supply Voltage Min | :-15V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 2.27 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Case | D2PAK |
| Output current | 1.5A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 2.09 g |
| Output voltage | -12V |
| Package type | tape |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话