所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Negative |
| Output Voltage | - 12 V |
| Output Current | 500 mA |
| Load Regulation | 240 mV |
| Input Voltage MAX | - 19 V |
| Line Regulation | 240 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | D2PAK |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Life | Obsolete |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.1@1A |
| Package Width | 9.35(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | D2PAK |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 10.4(Max) |
| Special Features | Short Circuit Protection|Thermal ... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Quiescent Current | 3 |
| Package Height | 4.6(Max) |
| Output Voltage | -12 |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Accuracy | ±2 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | -35 |
| Lead Shape | Gull-wing |
咨询QQ
热线电话