所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Type | Phase Shift Resonant Controllers |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 800(Max) mA |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 25 |
| MOQ | 1000 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Packaging | Tube |
| Applications | Resonant Converter Controller |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Voltage - Supply | 8.85 V ~ 16 V |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 20 x 7.1 x 5.1mm |
| Height | 5.1mm |
| Length | 20mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 V |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Maximum Source Current | 2mA |
| Maximum Supply Current | 5 mA |
| Maximum Switching Frequency | 500 kHz |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8.85 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | DIP |
| Pin Count | 16 |
| Start-up Supply Current | 0.25mA |
| Width | 7.1mm |
| Operating Supply Voltage | 8.85 V to 16 V |
| Product Category | Switching Controllers |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | DIP-16 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switching Freq | 500 KHz |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Supply Voltage Min | :8.85V |
| Supply Voltage Max | :16V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :6599 |
| Device Type | :Power |
| Driver Case Style | :DIP |
| No. of Outputs | :2 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Sink Current | :800mA |
| Output Sink Current Min | :800mA |
| Output Source Current Max | :300mA |
| Output Source Current Min | :300mA |
| Output Voltage | :600V |
| Supply Voltage Range | :8.85V to 16V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话