所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SO N |
| Power Supply Type | Analog |
| Typical Operating Supply Voltage | 8.15|10.7|17 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 7.45|8.85|10|16 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 8.85|11.4|16|17.9 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 8.15|10.7|17 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO N |
| Maximum Operating Supply Voltage | 8.85|11.4|16|17.9 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 7.45|8.85|10|16 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 1000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Applications | Resonant Converter Controller |
| Operating Temperature | 0°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Voltage - Supply | 8.85 V ~ 16 V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 8.85 V to 16 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Topology | Half-Bridge |
| Product Category | Switching Controllers |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Output Current | 800 mA |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Synchronous Pin | No |
| Duty Cycle - Max | 50 % |
| Rise Time | 60 ns |
| Output Voltage | 1.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-16 |
| Type | Voltage Mode PWM Controllers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Fall Time | 30 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Package Type | SO N |
| 操作温度 | 0°C ~ 105°C |
| 电压 - 电源 | 8.85 V ~ 16 V |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 应用 | Resonant Converter Controller |
| 电流 - 电源 | 3.5mA |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Series | L6599A |
| Brand | STMicroelectronics |
| Height | 1.6 mm |
| Length | 10 mm |
咨询QQ
热线电话