所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Accuracy | ±1% |
| Packaging | Bulk |
| Sensor Type | Open Loop Hall Effect |
| Mounting Type | Through Hole |
| Polarization | Bidirectional |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Voltage - Supply | -15 V ~ 15 V |
| Standard Package | 200 |
| Current - Sensing | ±10A |
| Output | ±4V |
| Other Names | MT7313 |
| Package/Case | Module |
| Product Category | Industrial Current Sensors |
| Current Rating | 10 A |
| Sensor/Transducer Type | Open Loop |
| Supply Voltage | 15 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| MainCategory | Sensors |
咨询QQ
热线电话