所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Device Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure Range | 15 to 115 kPa |
| Output Voltage | 0.1 to 4.85 V |
| Port Size | Female, 0.098" (2.5mm) Hole, Flush |
| Output | Analog, Ratiometric |
| Termination Style | Surface Mount |
| Factory Setting | * |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 1,000 |
| Operating Pressure | 15 ~ 115 kPa |
| Package/Case | 8-SMD Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Series | KP216K1409 |
| Part # Aliases | KP216K1409XTMA1 SP000698288 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 输出 | Analog, Ratiometric |
| 端接样式 | Surface Mount |
| 工作压力 | 15 ~ 115 kPa |
| 操作温度 | -40°C ~ 140°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 端口尺寸 | Female, 0.098" (2.5mm) Hole, Flush |
| 压力类型 | Absolute |
| 封装/外壳 | 8-SMD Module |
咨询QQ
热线电话