所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Knobs & Dials |
| Material | Aluminum Alloy |
| Design | Diamond Knurl |
| Shaft Size | 3.17 mm |
| Diameter | 12.7 mm |
| Color | Black |
| Indicator Style | Line |
| For Use With | PCB Switches and Shunts |
| Series | KD |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Type | Knobs |
| Part # Aliases | 7-1437621-3 |
| Industry Aliases | 7-1437621-3, KD500B1/8 |
| Subcategory | Switch Accessories |
| Lead Time | 59 Days |
| Style | Cylindrical |
| Features | 6-32 Set Screw (2) |
| Indicator | Line on Side |
| Height | 0.630" (16.00mm) |
| Standard Package | 25 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Knob / Dial Style | :Round Knurled with Indicator Line |
| Shaft Diameter | :3.2mm |
| Knob Diameter | :12.7mm |
| Shaft Type | :Round |
| Knob Material | :Aluminium |
| Body Material | :Aluminum |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85366910 |
| Brand/Series | KDSeries |
| Diameter,Inner | 0.125in. |
| Diameter,Knob | 0.5In. |
| Diameter,Shaft | 0.5in. |
| KnobType | Round |
| ShaftSize | 0.125in. |
| Standards | RoHSCompliant,ELVCompliant |
| TycoPartNumber | 7-1437621-3 |
咨询QQ
热线电话