所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Negative |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | -35 V |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) A |
| Output Voltage | -6 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@1A V |
| Accuracy | ±4 % |
| Load Regulation | 120 mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 120mV |
| Maximum Quiescent Current | 6 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Output Voltage | -6 |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@1A |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) |
| Accuracy | ±4 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Special Features | Safe Area Protection|Short Circui... |
| Maximum Input Voltage | -35 |
| Type | Standard |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Negative Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | -6V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 1A |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Down to -35V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA7906TU_NL |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Unit Weight | 0.063493 oz |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Input Voltage MAX | - 25 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | - 8 V |
| Output Current | 1 A |
| Series | KA7906 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | TO-220 |
| Polarity Type | Negative |
| Output Voltage Accuracy | �4 % |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage | -35 V |
| Quiescent Current (Max) | 6 mA |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 2@1A |
| DELETED | Compliant |
| Input Voltage Min | :-35V |
| Input Voltage Max | :-11V |
| Output Voltage Nom. | :-6V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :4% |
| Base Number | :7906 |
| Device Marking | :KA7906TU |
| IC Generic Number | :7906 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Operating Voltage Tolerance + | :4% |
| Output Current Max | :1A |
| Output Voltage Max | :-6V |
| Primary Input Voltage | :-21V |
| Supply Voltage Min | :-9V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.00083 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | TO220 |
| Output current | 1A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | fixed |
| Gross weight | 2.81 g |
| Output voltage | -6V |
| Package type | tube |
| Multiplicity | 1 |
| Radiator thickness | 1.2...1.4mm |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话