所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.6 V |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 20 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220 |
| Input Bias Current (Max) | 5 mA |
| Line Regulation | 20 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Life | Obsolete |
| Polarity | Positive |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Quiescent Current | 10 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Output Voltage | 3.3 |
| Maximum Output Current | 1(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.6@500mA |
| Supplier Package | TO-220AB |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Special Features | Over Current Protection|Short Cir... |
| Maximum Input Voltage | 20 |
| Type | LDO |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,200 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Current - Output | 500mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Up to 20V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话