所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Switching Converters, Regulators & Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | DIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 45 |
| Part # Aliases | KA7500CD_NL |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | SOP |
| Number of Outputs | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Switching Frequency | 1 to 300 |
| Input Voltage | 0.3 to 38 |
| Output Current | 0.25(Max) |
| Package Width | 4.15(Max) |
| PCB | 16 |
| Package Length | 10.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Type | PWM DC to DC Controller |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Duty Cycle | 45% |
| Flyback | No |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Standard Package | 4,050 |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Frequency - Max | 300kHz |
| Voltage - Supply | 7 V ~ 40 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Divider | No |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 倍增器 | No |
| 分频器 | No |
| PWM 类型 | Voltage Mode |
| 操作温度 | -25°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 7 V ~ 40 V |
| 降压 | No |
| 反向 | No |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 反激式 | No |
| 频率 - 最大值 | 300kHz |
| 占空比 | 45% |
| 输出数 | 1 |
| 升压 | No |
咨询QQ
热线电话