所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 40 V |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) A |
| Output Voltage | 1.2 to 37 V |
| Line Regulation | 0.04 %/V |
| Load Regulation | 0.5 %/Vo |
| Reference Voltage | 1.3 V |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Output Voltage | 1.2 to 37 |
| Packaging | Rail |
| Maximum Output Current | 2.2(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Special Features | Current Limit|Safe Area Protectio... |
| Maximum Input Voltage | 40 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output | 1.2 V ~ 37 V |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Voltage - Input | Up to 40V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.1 x 4.7 x 9.4mm |
| Height | 9.4mm |
| Length | 10.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | TO-220 |
| Width | 4.7mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | KA317TU_NL |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Unit Weight | 0.063493 oz |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Input Voltage MAX | 40 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 4.2 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Series | KA317 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Adjustable |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage | 40 V |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage Max | :40V |
| Output Voltage Min | :1.2V |
| Output Voltage Max | :37V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :317 |
| Device Marking | :KA317TU |
| IC Generic Number | :317 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Output Current Max | :1.5A |
| Output Voltage Adjustable Range | :1.2V to 37V |
| Primary Input Voltage | :40V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话