所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-5 |
| Type | PNP |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 60 V |
| Maximum DC Collector Current | 0.6 A |
| Minimum DC Current Gain | 75@0.1mA@10V|100@1mA@10V|100@10mA@10V|100@150mA@10V|50@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.4@15mA@150mA|1.6@50mA@500mA V |
| Operating Temperature | -65 to 200 °C |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Series | * |
| Other Names | 1086-2684 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA |
| Transistor Type | PNP |
| Mounting Type | * |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Supplier Device Package | * |
| Packaging | * |
| Power - Max | 800mW |
| Package / Case | * |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话