所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-39 |
| Type | PNP |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 40 V |
| Maximum DC Collector Current | 0.6 A |
| Minimum DC Current Gain | 35@0.1mA@10V|50@1mA@10V|75@10mA@10V|100@150mA@10V|30@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.4@15mA@150mA|1.6@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage | 60 V |
| Operating Temperature | -65 to 200 °C |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Collector-Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| DC Current Gain hFE Max | 450 at 1 mA at 10 V |
| Transistor Polarity | PNP |
| Brand | Microsemi |
| Package / Case | TO-39-3 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 40 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO | 5 V |
| Collector- Base Voltage VCBO | 60 V |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Pd - Power Dissipation | 800 mW |
| Configuration | Single |
| Maximum Operating Temperature | + 200 C |
| DC Collector/Base Gain hfe Min | 50 at 1 mA at 10 V |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话