所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 2 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | ISL1208IU8Z |
| Vcc(min) | 2.7V |
| Vcc(max) | 5.5V |
| Unit Pack | 80 |
| Mounting | SMD |
| MOQ | 320 |
| Top(max) | 85°C |
| Packaging | TUBE |
| Top(min) | -40°C |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| Automotive | NO |
| Type | RTC |
| Features | Alarm, Leap Year, SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Memory Size | 2B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| RTC Memory Size | 2 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | MSOP |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :I2C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| MSL | :- |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话