所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP N |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Watchdog Timer/Battery Backup/Supervisor |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 512 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 960 |
| MOQ | 960 |
| Features | Alarm, Leap Year, Supervisor, Unique ID, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3.05 x 4.5 x 1.05mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Clock, Supervisor, Watchdog Timer |
| Height | 1.05mm |
| Length | 3.05mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TSSOP N |
| Pin Count | 8 |
| Width | 4.5mm |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| RTC Memory Size | 512 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | TSSOP N |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| 特性 | Alarm, Leap Year, Supervisor, Unique ID, Watchdog Timer |
| 供应商器件封装 | 8-TSSOP |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 电压 - 电源,电池 | 1.8 V ~ 5.5 V |
| 接口 | I²C, 2-Wire Serial |
| 日期格式 | YY-MM-DD-dd |
| 时间格式 | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| 封装/外壳 | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| 类型 | Clock/Calendar |
咨询QQ
热线电话