所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 512 Byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 980 |
| MOQ | 980 |
| Features | Alarm, Leap Year, Unique ID |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Clock, Switch Over |
| Height | 1.5mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC N |
| Pin Count | 8 |
| Width | 4mm |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| RTC Memory Size | 512 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-8 Narrow |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :I2C, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :12024 |
| Clock Frequency | :400kHz |
| IC Case Style | :SOIC |
| Memory Configuration | :512 x 8 |
| Memory Type | :EEPROM |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| RTC Features | :EEPROM |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85235290 |
咨询QQ
热线电话