所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20DFN EP |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 128 Byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-DFN (5.5x4.0) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Memory Size | 128B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 20-LFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ISL12020MIRZ-T7ACT |
| RTC Memory Size | 128 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DFN EP |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 存储容量 | 128B |
| 电池电源电流 | 1000 nA |
| 特性 | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, SRAM |
| 供应商器件封装 | 20-DFN (5.5x4.0) |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 电压 - 电源,电池 | 1.8 V ~ 5.5 V |
| 接口 | I²C, 2-Wire Serial |
| 日期格式 | YY-MM-DD-dd |
| 时间格式 | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| 封装/外壳 | 20-LFDFN Exposed Pad |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 | Clock/Calendar |
| 警报 | 1 |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product | Real Time Clocks |
| Series | ISL12020 |
| Brand | Intersil |
| Height | 1.3 mm (Max) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 5.5 mm |
咨询QQ
热线电话