所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20DFN EP |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 128 Byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-DFN (5.5x4.0) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Memory Size | 128B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 20-LFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RTC Memory Size | 128 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DFN EP |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Product | Real Time Clocks |
| Series | ISL12020 |
| Brand | Intersil |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Height | 1.3 mm (Max) |
| Length | 5.5 mm |
咨询QQ
热线电话