所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20DFN EP |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (I2C) |
| User RAM | 128 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | ISL12020MIRZ |
| Vcc(min) | 2.7V |
| Unit Pack | 53 |
| Mounting | SMD |
| MOQ | 1 |
| Vcc(max) | 5.5V |
| Top(max) | 85°C |
| Packaging | TUBE |
| Top(min) | -40°C |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| Automotive | NO |
| Type | RTC |
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-DFN (5.5x4.0) |
| Memory Size | 128B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Package/Case | 20-LFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5.5 x 4 x 1.3mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Clock, Switch Over |
| Height | 1.3mm |
| Length | 5.5mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | DFN EP |
| Pin Count | 20 |
| Width | 4mm |
| Factory Pack Quantity | 53 |
| RTC Memory Size | 128 B |
| RTC Bus Interface | Serial (I2C) |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | DFN EP |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :DFN |
| No. of Pins | :20 |
| IC Interface Type | :I2C |
| MSL | :- |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话