所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transmission Distance | 8(Min) m |
| Viewing Orientation | 45 ° |
| Peak Wavelength | 940 nm |
| Low Level Pulse Width | 800 us |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Infrared Emitters |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | Infrared |
| Matchcode | IRM-H538/TR2 |
| Op.temp.min. | -25°C |
| Unit Pack | 2000 |
| Burst type | Standard |
| MOQ | 2000 |
| Supply volt max | 5.5V |
| Viewing angle | 90° |
| Op.temp.max. | 85°C |
| Power consumpt. | 3.6mW |
| SMD/THT | SMD |
| Supply volt min | 2.7V |
| Package | TOP VIEW |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| Automotive | NO |
| Type | IRRECEIVER |
| Carrier freq. | 38kHz |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话