所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 21 V |
| Switching Frequency | 600 KHz |
| Output Voltage | 0.6 V to 12 V |
| Output Current | 7 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | Power QFN EP |
| Input Voltage MIN | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Supplier Package | Power QFN EP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Standard Package Name | QFN |
| Package Height | 0.9 |
| Output Voltage | 0.6 to 12 |
| Switching Frequency | 600(Typ) |
| Output Type | Adjustable |
| Maximum Input Voltage | 21 |
| Maximum Output Current | 7 |
| Switching Regulator | Yes |
| Package Width | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 15 |
| Minimum Input Voltage | 2.5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Length | 6 |
| Type | Step Down |
| Pin Count | 15 |
| Lead Shape | No Lead |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Supplier Device Package | PQFN (5x6) |
| Voltage - Output | 0.6 V ~ 12 V |
| Current - Output | 7A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Standard Package | 4,000 |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Other Names | IR3801MTRPBFTR |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 21 V |
| Package/Case | 15-PowerVQFN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case | PQFN5X6 |
| Power | 2.1W |
| Output current | 7A |
| Integrated circuit type | DC-DC converter |
| Gross weight | 1 g |
| Input voltage | 2.5...21V |
| Output voltage | 0.6...12V |
| Multiplicity | 4000 |
| Frequency | 600kHz |
| Collective package [pcs] | 4000 |
| spg | 4000 |
咨询QQ
热线电话