所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Switching Frequency | 300(Typ) |
| Output Type | Adjustable |
| Package Width | 5 |
| PCB | 15 |
| Minimum Input Voltage | 2.5 |
| Type | Step Down |
| EU RoHS | Compliant |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | Power QFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 6 |
| Pin Count | 15 |
| Package Height | 0.9 |
| Output Voltage | 0.6 to 12 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 9 |
| Maximum Input Voltage | 21 |
| Lead Shape | No Lead |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supplier Device Package | PQFN (5x6) |
| Voltage - Output | 0.6 V ~ 12 V |
| Current - Output | 9A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Standard Package | 4,000 |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Other Names | IR3801AMTRPBFTR |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 21 V |
| Package/Case | 15-PowerVQFN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package Type | Power QFN EP |
| Switching Freq | 300 KHz |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage (Min) | 2.5 V |
| DC to DC Converter Type | Step Down |
| Output Current | 9 A |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 21 V |
| Output Voltage | 0.6 to 12 V |
| Case | PQFN5X6 |
| Power | 2.1W |
| Output current | 9A |
| Integrated circuit type | DC-DC converter |
| Gross weight | 1 g |
| Input voltage | 2.5...21V |
| Output voltage | 0.6...12V |
| Multiplicity | 4000 |
| Frequency | 300kHz |
| Collective package [pcs] | 4000 |
| spg | 4000 |
| 同步整流器 | Yes |
| PWM 类型 | Voltage Mode |
| 电流 - 输出 | 9A |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 输出 | 0.6 V ~ 12 V |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 电压 - 输入 | 2.5 V ~ 21 V |
| 封装/外壳 | 15-PowerVQFN |
| 输出类型 | Adjustable |
| 类型 | Step-Down (Buck) |
| 系列 | SupIRBuck™ |
| 输出数 | 1 |
| 频率 - 开关 | 300kHz |
咨询QQ
热线电话