所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 80 dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| Package Length | 5(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Input Bias Current | 0.01@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 73 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Maximum Voltage Gain | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 100000(Typ)@±15V |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 15mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.3MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 700µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 36 V, ±2.25 V ~ 18 V |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Current - Input Bias | 2nA |
| Voltage - Input Offset | 25µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Length | 4.9mm |
| Maximum Input Resistance | 100GΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum CMRR | 73dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Width | 3.91mm |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Available Set Gain | 80 dB |
| Series | INA128 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 120 dB |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 250 uV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Supply Current | 0.75 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 73 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 100000 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Voltage Gain dB | 80 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.25 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 120 |
| Input Bias Current (+/-) | 5 |
| Input Offset (+/-) | 250 |
| HiRel | Y |
| Non-Linearity (+/-) | 0.012 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain | 1 to 10000 |
| Reference Design | Y |
| Bandwidth at G=100 | 200 |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Output Offset (+/-) | |
| Output Offset Drift (+/-) | 20/G |
| Datasheet | SBOS051B |
| Noise at 1kHz | 8 |
| Rating | Military |
| TI Design | Y |
| Iq | 0.7 |
| Vs | 36 |
| Input Offset Drift (+/-) | 0.5 |
| Operating Supply Current | 700 uA |
| Ib - Input Bias Current | 5 nA |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 36 V |
| 3 dB Bandwidth | 200 kHz |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 120 dB |
| INL - Integral Nonlinearity | 0.012 % |
| en - Input Voltage Noise Density | 8 nV/sqrt Hz |
| Product | Instrumentation Amplifiers |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Gain V/V | 1 V/V to 10000 V/V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Vos - Input Offset Voltage | 250 uV |
咨询QQ
热线电话