所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 60 dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±9 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±25 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Package Length | 10.5(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Input Bias Current | 12@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 100 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Maximum Voltage Gain | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±9 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±25 |
| Maximum Input Resistance | 60(Typ)@±15V |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25@±15V |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 6MHz |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Supply | 9mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±9 V ~ 25 V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Slew Rate | 15 V/µs |
| Current - Input Bias | 2.5µA |
| Voltage - Input Offset | 30µV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.28 x 7.52 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Length | 10.28mm |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25mV |
| Maximum Input Resistance | 0.06GΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum CMRR | 100dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Width | 7.52mm |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Available Set Gain | 60 dB |
| Series | INA103 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 100 dB |
| Unit Weight | 0.014829 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 250 uV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Supply Current | 12.5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 100 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 60 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 12000 nA |
| Voltage Gain dB | 60 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �9 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �25 V |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Bandwidth | :6MHz |
| Supply Voltage Range | :± 9V to ± 25V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Amplifier Output | :Single Ended |
| CMRR | :125dB |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :103 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Input Offset Drift Max | :1µV/°C |
| Input Offset Voltage Max | :100µV |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Programmable Gain Max | :1000 |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000424 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Case | SO16 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 6MHz |
| Voltage rise speed | 15V/μs |
| Gross weight | 0.01 g |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 9...25V DC |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 48 |
| spg | 48 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 40 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 8000 |
| Input Offset (+/-) | |
| HiRel | |
| Non-Linearity (+/-) | 0.004 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain | 1 to 1000 |
| Reference Design | |
| Bandwidth at G=100 | |
| Output Offset (+/-) | 5000/G |
| Datasheet | SBOS003 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| Noise at 1kHz | |
| Iq | |
| Vs | |
| Input Offset Drift (+/-) | 100 |
咨询QQ
热线电话