所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 60 dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±9 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±25 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 6.6(Max) |
| Package Length | 19.69(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Input Bias Current | 12@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 100 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Maximum Voltage Gain | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±9 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±25 |
| Maximum Input Resistance | 60(Typ)@±15V |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25@±15V |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 6MHz |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Current - Supply | 9mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±9 V ~ 25 V |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Slew Rate | 15 V/µs |
| Current - Input Bias | 2.5µA |
| Voltage - Input Offset | 30µV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 19.3mm |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25mV |
| Maximum Input Resistance | 0.06GΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum CMRR | 100dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PDIP |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Width | 6.35mm |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Available Set Gain | 60 dB |
| Series | INA103 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 100 dB |
| Unit Weight | 0.037172 oz |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 30 uV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Supply Current | 12.5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 100 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 60 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 12000 nA |
| Voltage Gain dB | 60 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �9 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �25 V |
| Case | DIP16 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 6MHz |
| Voltage rise speed | 15V/μs |
| Gross weight | 2.18 g |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 9...25V DC |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 20 |
| spg | 20 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 100 |
| Input Bias Current (+/-) | 8000 |
| Input Offset (+/-) | |
| HiRel | |
| Non-Linearity (+/-) | 0.004 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain | 1 to 1000 |
| Reference Design | |
| Bandwidth at G=100 | |
| Operating Temperature Range | |
| Output Offset (+/-) | 5000/G |
| Datasheet | SBOS003 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| Noise at 1kHz | |
| Iq | |
| Vs | |
| Input Offset Drift (+/-) | 100 |
| 典型双电源电压 | ±15V |
| 最小CMRR | 100dB |
| 轨对轨 | 无 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最大输入偏置电压 | 30µV |
| 电源类型 | 双 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 高度 | 4.57mm |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 宽度 | 6.35mm |
| 封装类型 | PDIP |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 19.3mm |
| 最大输入电阻值 | 0.06GΩ |
| 典型增益带宽积 | 6MHz |
| 尺寸 | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Operating Supply Current | 12.5 mA |
| Ib - Input Bias Current | 8 uA |
| Product | Instrumentation Amplifiers |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 100 dB |
| Gain V/V | 60 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 30 uV |
| Output Current per Channel | 40 mA |
咨询QQ
热线电话