所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting | Through Hole |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.25@250mA |
| Package Width | 4.4 |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | 5.5 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 25mV |
| Load Regulation | 50mV |
| Package Length | 10 |
| Special Features | Current Limit|Reverse Polarity Pr... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.5@250mA |
| Maximum Quiescent Current | 0.22 |
| Package Height | 9.25 |
| Output Voltage | 5 |
| Maximum Output Current | 0.4 |
| Accuracy | ±4 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 40 |
| Output Current | 400 mA |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Series | IFX25001 |
| Brand | Infineon Technologies |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Voltage MAX | 45 V |
| Output Voltage | 2.5 V, 3.3 V, 5 V, 8.5 V, 10 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Dropout Voltage | 250 mV |
| Dropout Voltage - Max | 500 mV |
| Part # Aliases | IFX25001TS IFX25001TSV50XK SP000624196 V50 |
| Quiescent Current | 100 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 4.7 V |
咨询QQ
热线电话