所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Input Voltage | 16 V |
| Maximum Output Current | 0.04(Min) A |
| Output Voltage | 1.3 to 16 V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.03(Typ) %/V |
| Load Regulation | 10 Ohm |
| Maximum Quiescent Current | 0.012 mA |
| Reference Voltage | 1.4 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 2000 |
| Packaging | Tube |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Regulators | 2 |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Output | 1.3 V ~ 16 V |
| Current - Output | 40mA |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Input | 1.5 V ~ 16 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Current | 0.04 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Voltage MAX | 16 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 1.5 V |
| Input Voltage Max | :16V |
| Input Voltage Min | :1.6V |
| No. of Outputs | :2 |
| Regulator Output Type | :Adjustable |
| Voltage Regulator Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Output Current - Output 1 | :40mA |
| Output Current - Output 2 | :40mA |
| Output Voltage - Output 1 | :1.6V |
| Output Voltage - Output 2 | :1.6V |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :1% |
| Base Number | :7663 |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Output Voltage Adjustable Range | :1.3V to 16V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Voltage Regulator Type | :Positive Adjustable |
| Weight (kg) | 0.000833 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Current,Output | 40mA |
| PackageType | PDIP-8 |
| Regulation,Line | 0.03%/V |
| Regulation,Load | 1Ohm |
| RegulatorType | PositiveVoltageOut |
| Temperature,Operating,Range | 0to+70°C |
| Type | VoltageRegulator |
| Voltage,Input | 16V |
| Voltage,Output | 5V |
| Voltage,Supply | 18V |
咨询QQ
热线电话