Lattice Semiconductor Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of LABs/CLBs | 80 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 640 |
| Standard Package | 90 |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Total RAM Bits | 32768 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Supply | 1.14 V ~ 1.26 V |
| Number of I /O | 67 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 220-1559 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Product | iCE40HX |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 80 |
| Series | iCE40 HX |
| Number of I/Os | 67 |
| Maximum Operating Frequency | 533 MHz |
| Packaging | Tray |
| Number of Gates | 640 |
| Number of Logic Elements | 640 |
| M4K Memory | 32 kbit |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Total Memory | 32 kbit |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack Qty | 90 |
咨询QQ
热线电话