所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Heat Shrink Tubing |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Red |
| Length | 4 ft |
| Inside Diameter | 0.375 in |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Family | HSTT Heat Shrink |
| Features | Thin Wall Polyolefin Heat Shrink |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Series | HSTT |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Subcategory | Heat Shrink |
| Lead Time | 14 Days |
| Inner Diameter - Recovered | 0.187" (4.8mm) |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Standard Package | 25 |
| Inner Diameter - Supplied | 0.375" (9.5mm) |
| rohs | 2 to 1 |
| Unit Weight | 1.665 lbs |
| MIL SPEC | YES |
| WALL TYPE| Single Or Dual | SINGLE WALL |
| UL | YES |
| Decimal | .375 INCH |
| Sleeving | NO |
| Military Spec | MIL-I-23053/5 |
| Size By Inch Fractions | 3/8 INCH |
| Dual | NO |
| Military Color Code | MILITARY COLOR RED |
| Spiral Wrap | NO |
| Material/Type | PO-POLYOLEFIN |
| ZIPPER | NO |
| Heat Shrink | YES IS SHRINK TUBING |
咨询QQ
热线电话