所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Accuracy | ±1% |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Sensor Type | Open Loop Hall Effect |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Polarization | Bidirectional |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 19mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Standard Package | 150 |
| Current - Sensing | 20A |
| Response Time | 5µs |
| Frequency | 50kHz |
| Package/Case | Module |
| Other Names | 398-1061-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Number of Channels | 1 |
| Linearity | ±0.5% |
| Current - Supply (Max) | 19mA |
| Package / Case | Module |
| For Measuring | AC/DC |
咨询QQ
热线电话