所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FFC/FPC Connector |
| Number of Contacts | 19 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Trays |
| Packaging | Tray |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Voltage Rating | 200VDC|200VAC |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate |
| Contact Plating | Tin |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 1A |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating | 200V |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | Kinked Pin |
| Contact Finish Thickness | 39µin (1.00µm) |
| Number of Positions | 19 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1600 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Contact Location | Top Contact |
| Series | FPC/FFC |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 19 |
| Insulation Resistance | 1000 MOhms |
| Actuation Type | Non ZIF |
| Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话