所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current Rating | 1A |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 100V |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height Above Board | 0.075" (1.90mm) |
| Standard Package | 4,000 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 8 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话