所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Product Length | 10.6 |
| Number of Contacts | 8 |
| Product Depth | 5.5 |
| Maximum Voltage Rating | 100VDC|100VAC |
| Body Orientation | Right Angle |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Product Height | 1.9 |
| Housing Material | Polyamide 6T |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 |
| Housing Color | Black |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Type | FFC/FPC Connector |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 1A |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 100V |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin Alloy |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height Above Board | 0.075" (1.90mm) |
| Standard Package | 4,000 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 8 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Contact Location | Bottom Contact |
| Series | HFW |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Contact Plating | Tin |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话