所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOP |
| Number of Internal Timers | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 V |
| Type | Programmable |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Maximum High Level Output Current | -8.4(Min) mA |
| Maximum Low Level Output Current | 8.4(Min) mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Absolute Propagation Delay Time | 18000 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum High Level Output Current | -8.4(Min) |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Quiescent Current | 0.1 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 8.4(Min) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Frequency | 100kHz |
| Other Names | 497-1147-2 |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Timers & Support Products |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay - Max | 18000 ns, 10000 ns, 7500 ns |
| Supply Voltage - Max | 20 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | SOP-14 |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No. of Timers | :1 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :20V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :14 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :4541 |
| Clock External Input | :Yes |
| Logic IC Base Number | :4541 |
| Logic IC Family | :4000 |
| Logic IC Function | :Programmable Timer |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Supply Voltage Range | :3V to 20V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00013 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话