所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOP |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 1050@5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 40 ns |
| Maximum Turn-On Time | 70@5V ns |
| Switch Architecture | SPST |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Quad SPST |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 V |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switch Configuration | SPST |
| On Resistance (Max) | 470 Ohms |
| Switch Voltage (Max) | 20 V |
| On Time (Max) | 70 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 20 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-14 |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15|18 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Maximum On Resistance | 1050@5V |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Pin Count | 14 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 70@5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Independent Circuits | 4 |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Other Names | 497-1134-2 |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 8.75 x 4 x 1.65mm |
| Height | 1.65mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Length | 8.75mm |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | SOP |
| Switch Type | Analogue |
| Typical Single Supply Voltage | 12 V, 15 V, 18 V, 5 V, 9 V |
| Width | 4mm |
| On Time - Max | 70 ns |
| Switch Voltage - Max | 20 V |
| On Resistance - Max | 470 Ohms |
| Supply Voltage - Max | 20 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Power Dissipation | 0.2 W |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 4 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 20 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Quad SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 1050@5V ohm |
| Analog Switch Turn On Time | 70@5V ns |
| Analogue Switch Type | :SPST |
| No. of Channels | :4 |
| On State Resistance Max | :240ohm |
| Supply Voltage Range | :3V to 20V |
| Analogue Switch Case Style | :SOP |
| No. of Pins | :14 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Bandwidth | :40MHz |
| Logic Case Style | :SOIC |
| Logic IC Base Number | :4066 |
| Logic IC Family | :4000 |
| Logic IC Function | :Quad Bilateral Switch |
| On Resistance Rds(on) | :470ohm |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Supply Voltage Max | :20V |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Termination Type | :SMD |
| Turn On Time | :15ns |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话