所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 1050@5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 40 ns |
| Maximum Turn-On Time | 70@5V ns |
| Switch Architecture | SPST |
| Configuration | Quad SPST |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switch Configuration | SPST |
| On Resistance (Max) | 470 Ohms |
| Switch Voltage (Max) | 20 V |
| On Time (Max) | 70 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 20 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-14 |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15|18 |
| Maximum On Resistance | 1050@5V |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 20 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Pin Count | 14 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Maximum Turn-On Time | 70@5V |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | 4066BEY |
| T(A) min | -55°C |
| Unit Pack | 25 |
| Standard Leadtime | 73 weeks |
| MOQ | 25 |
| U(cc) max | 5.5V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| U(cc) min | 4.5V |
| T(A) max | 125°C |
| Technology | CMOS |
| Automotive | NO |
| U(cc) typ | 5V |
| I(out) (3V) | 8.8mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Independent Circuits | 4 |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Other Names | 497-1366-5 |
| Package/Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Power Dissipation | 0.2 W |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | PDIP |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 4 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 20 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Quad SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 1050@5V ohm |
| Analog Switch Turn On Time | 70@5V ns |
| Analog Switch Type | :SPST |
| No. of Channels | :4 |
| On State Resistance Max | :240ohm |
| Supply Voltage Range | :3V to 20V |
| Analog Switch Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :14 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Capacitance,Input | 8pF(Typ.)@25°C |
| CircuitType | MonolithicIntegrated |
| Current,Input | 7.5to150μA(Max.)(Quiescent) |
| Current,Input,Leakage | ±1μA(Max.) |
| Current,Supply | 150μA |
| FunctionType | Bilateral |
| LogicFunction | Switch |
| LogicType | MOS |
| NumberofCircuits | Quad |
| PackageType | DIP-14 |
| PowerDissipation | 200mW |
| Temperature,Operating,Maximum | 125°C |
| Temperature,Operating,Minimum | 55°C |
| Temperature,Operating,Range | -55to+125°C |
| Time,Delay,Propagation | 20ns(Typ.)@25°C |
| Voltage,Supply | 3to20V |
咨询QQ
热线电话