所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resolution | :144 x 40 |
| Character Format | :Dot Graphic |
| Viewing Area (H x W) | :15.85mm x 57.45mm |
| Supply Current | :380mA |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Interface Type | :I2C, Parallel, SPI |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Character Size | :2.8mm |
| Display Area Depth | :15.9mm |
| Display Area Width | :57.5mm |
| Display Technology | :VFD |
| External Depth | :11mm |
| External Length / Height | :34mm |
| External Width | :95mm |
| Fixing Hole Diameter | :2.5mm |
| Height | :34mm |
| No. of Characters Per Line | :144 |
| No. of Lines | :40 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Pitch Spacing | :0.4mm |
| Row Pitch | :0.4mm |
| Supply Voltage DC Max | :5.25V |
| Supply Voltage Range | :4.5V to 5.25V |
| Supply Voltage V DC | :5V |
| Weight (kg) | 0.044 |
| Tariff No. | 85318020 |
咨询QQ
热线电话