所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Type | Programmable PLL Clock Generator |
| Family | FS7140 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Frequency Range | 0 to 300 MHz |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Input Frequency | 80 MHz |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Input | Crystal |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Packaging | Tube |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Output | CMOS, PECL |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Outputs | 1 |
| Product Category | Clock Generators & Support Products |
| Operating Supply Current | 35 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Max Output Freq | 340 MHz |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | SSOP-16 |
| Factory Pack Quantity | 76 |
| Max Input Freq | 80 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 最高输入频率 | 35MHz |
| 最低输出频率 | 0MHz |
| 最高工作温度 | +70 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大电源电流 | 35 mA |
| 引脚数目 | 16 |
| 高度 | 1.78mm |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 最小工作电源电压 | 3 V |
| 最高输出频率 | 150 MHz, 300 MHz |
| 宽度 | 5.38mm |
| 封装类型 | SSOP |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 最大工作电源电压 | 3.6 V |
| 长度 | 6.33mm |
| 尺寸 | 6.33 x 5.38 x 1.78mm |
| Brand | ON Semiconductor |
咨询QQ
热线电话