所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Programmable PLL Clock Generator |
| Family | FS7140 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Frequency Range | 0 to 300 MHz |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Input Frequency | 80 MHz |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Clock Generators & Support Products |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Max Input Freq | 80 MHz |
| Max Output Freq | 340 MHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Current | 35 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Rail |
| Factory Pack Quantity | 48 |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Input | Crystal |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Output | CMOS, PECL |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 766-1028 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :Clock Generator |
| IC Interface Type | :I2C |
| Frequency | :35MHz |
| No. of Outputs | :2 |
| Supply Current | :35mA |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话