所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7 X 7 X 4.95 |
| Type | Power |
| Inductance | 150 nH |
| Maximum DC Current | 43 A |
| Tolerance | 10 % |
| Maximum DC Resistance | 250(Typ) uOhm |
| Core Material | Ferrite |
| Product Height | 4.95 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Fixed Inductors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Dimensions | 7 mm W x 7 mm L x 4.95 mm H |
| Shielding | Unshielded |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Height | 4.95 mm |
| Case Length | 7 mm |
| Case Width | 7 mm |
| Packaging | Reel |
| Product | Power Inductors |
| Series | FP0705 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Current Rating | 43A |
| DC Resistance (DCR) | 0.25 mOhm |
| Height - Seated (Max) | 0.195" (4.95mm) |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Non Standard |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Current - Saturation | 30A |
| Other Names | 513-1599-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
咨询QQ
热线电话