所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Type | Board Mount |
| Series | FH23 |
| Mounting Angle | Right |
| Life | Obsolete |
| Number of Positions | 31 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Locking Feature | Flip Lock |
| Current Rating | 0.300A |
| Features | Low Insertion Force (LIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 30V |
| Pitch | 0.012" (0.30mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Connector Type | Bottom Contacts |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.049" (1.25mm) |
| Standard Package | 2,500 |
| Termination | Solder |
| Other Names | HFQ131TR |
| Cable End Type | Tapered |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话