所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Mounting Angle | Horizontal |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Current Rating | 300 mA |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 30 V |
| Series | FH23 |
| Termination Style | SMD |
| Packaging | Reel |
| Number of Positions / Contacts | 31 |
| Insulation Resistance | 50 MOhms |
| Actuation Type | LIF |
| Pitch | 0.3 mm |
| Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话